W rytmie wolności: The Rolling Stones (1/8)
W skrócie
Opowieść o koncercie zespołu The Rolling Stones, który odbył się w Polsce w 1967 roku, kiedy w kraju narastała studencka rewolta, a na Zachodzie rozprzestrzeniał się ruch hippisowski.
Oglądaj w telewizji
Opis
Seria przybliża historię koncertów zagranicznych wykonawców, które odbyły się w czasach PRL-u. Dla obywateli zmagających się z ogromnymi problemami społeczno-politycznymi występy tych artystów były czymś więcej niż zwyczajnym muzycznym przeżyciem. Otwierały oczy na inny świat i dawały nadzieję, że uda się wywalczyć wolność w Polsce. Twórcy dokumentu przypominają nie tylko przebieg samych koncertów, lecz pokazują, jak wyglądały przygotowania do nich i co działo się za kulisami. Nakreślają także społeczny kontekst tych wydarzeń.
W tym odcinku
Opowieść o niezapomnianym koncercie The Rolling Stones, który odbył się w Polsce w 1967 roku, kiedy w kraju narastała studencka rewolta, a na Zachodzie rozprzestrzeniał się ruch hipisów. Zespół ten lubił prowokować i był przeciwieństwem popularnego wówczas The Beatles. Występ grupy wspominają m.in. Marek Wiernik, Maria Szabłowska i Wojciech Gąsowski. O wzlotach i upadkach zespołu opowie m.in. autor książki "Satysfakcja - The Rolling Stones" Daniel Wyszogrodzki i wydawca muzyczny Marcin Jacobson. Widzowie usłyszą też o Pop-Fan-Clubie, który założyli Andrzej Olechowski i Wojciech Mann. Organizacja zrzeszała ludzi, którzy interesowali się muzyką zza żelaznej kurtyny. To właśnie oni byli pomysłodawcami koncertu The Rolling Stones w Warszawie, który do dziś uważany jest za ogromne wydarzenie zarówno muzyczne, jak i społeczne.