Fabryka jedzenia: Liquid Gold (2)

(Food Factory 5: Liquid Gold)

serial dokumentalny Kanada 2015  od 12 lat

W skrócie

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcyjny prażonej kukurydzy z masłem toffi almond roca i jak powstaje słynny syrop klonowy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pyszne tajemnice produkcji ulubionych przysmaków mieszkańców Ameryki Północnej - od popularnej marki płatków śniadaniowych po makaron z atramentem kałamarnicy, ocet ryżowy czy kalifornijskie sushi. Niektóre z tych smakołyków są przygotowywane ręcznie w niewielkich zakładach, inne wytwarzane na skalę przemysłową w ogromnych halach. W obu przypadkach zobaczymy, jak góry surowców poddawane są procesowi obróbki, którego efektem są gotowe produkty, uwielbiane przez konsumentów.

W tym odcinku

Tym razem twórcy serii wybierają się do Quebecu, aby pokazać, jak za pomocą pompy próżniowej z klonów odsysany jest sok, z którego następnie przygotowywany jest słynny kanadyjski syrop. W dzisiejszym odcinku czeka nas także wizyta w zakładzie w stanie Waszyngton, w którym produkuje się popcorn z toffi. Zajrzymy też do fabryki cukierków w Kolumbii Brytyjskiej. Na koniec poznamy sekret, który sprawia, że jabłka mogą smakować jak winogrona.

Zobacz także

Ładuję...