Fabryka jedzenia: Noodling Around (1)

(Food Factory 5: Noodling Around)

serial dokumentalny Kanada 2015  od 12 lat

W skrócie

Widzowie zobaczą, jak powstają pożywne cannelloni, makaron ryżowy, a także jak piękne pomarańczowe dynie piżmowe zamieniają się w puree.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pyszne tajemnice produkcji ulubionych przysmaków mieszkańców Ameryki Północnej - od popularnej marki płatków śniadaniowych po makaron z atramentem kałamarnicy, ocet ryżowy czy kalifornijskie sushi. Niektóre z tych smakołyków są przygotowywane ręcznie w niewielkich zakładach, inne wytwarzane na skalę przemysłową w ogromnych halach. W obu przypadkach zobaczymy, jak góry surowców poddawane są procesowi obróbki, którego efektem są gotowe produkty, uwielbiane przez konsumentów.

W tym odcinku

W tym odcinku wizyta w zakładzie, w którym produkuje się 10 milionów batoników rocznie. Poznamy również ekipę, która każdego dnia przygotowuje tysiące serowych cannelloni, używając do tego olbrzymich płacht ciasta. Dowiemy się również, jak powstaje ryżowy makaron, któremu wprost nie można się oprzeć. Przepis na niego zrodził się z inspiracji chińskich, francuskich i wietnamskich. Ponadto w programie zajrzymy do fabryki w Kalifornii, gdzie przetwarzane są góry dyń.

Zobacz także

Ładuję...