Giganci historii: Polscy geniusze i wynalazcy XIX i XX wieku (12)

teleturniej Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Uczestnicy zmierzą się z pytaniami dotyczącymi wybitnych Polaków, autorów wynalazków, które zmieniły świat. Padną pytania o matematyków, fizyków i chemików, a także pionierów medycyny czy elektroniki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Uczestnicy quizu zmierzą się z pytaniami dotyczącymi wybitnych Polaków, autorów odkryć i wynalazków, które zmieniły świat. Padną pytania o genialnych matematyków, fizyków i chemików, a także pionierów współczesnej medycyny czy elektroniki. Widzowie przekonają się, kto był polskim Edisonem czy Kolumbem kinematografii. Przybliżone zostaną sylwetki tych rodaków, którzy wyprzedzili swoją epokę.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...