Ludzie i bogowie: Ostatni skok (7/13)

serial historyczny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Porucznik Martel w wyniku zdrady Zajdera zostaje aresztowany i trafia na Szucha. Bestialsko torturowany zgadza się na współpracę. Po wyjściu z więzienia kontaktuje się z podziemiem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Trwa druga wojna światowa. Członkowie Polskiego Państwa Podziemnego wciąż zaciekle walczą z okupantem. W Polsce panuje terror, a społeczeństwo ogarnia strach i demoralizacja. W tych ekstremalnych warunkach w strukturach kontrwywiadu KG ZWZ/AK powołany zostaje oddział o kryptonimie Pazur. Jednym z zadań jego członków jest wymierzanie sprawiedliwości osobom, które okazały się zdrajcami narodu polskiego. Dowódca Pazura jest sumienny i opanowany porucznik Leszek "Onyks" Zaręba (Jacek Knap). Najwyższą wartością jest dla niego honor. W jego przyjacielu, podchorążym Tadeuszu Korzeniewskim, pseudonim "Dager" (Dawid Dziarkowski), rodzi się z kolei żądza zemsty.

W tym odcinku

Porucznik Martel, pseudonim Skoczek, w wyniku zdrady Zajdera zostaje aresztowany i trafia na Szucha. Bestialsko torturowany, zgadza się na współpracę. Po wyjściu z więzienia kontaktuje się z podziemiem, ale członkowie oddziału Pazur są przekonani, że to zasadzka. Józef i Oskar myślą o tym, by dać Skoczkowi szansę się wykazać, ale jego stan nie napawa ich optymizmem. Róża mówi Jadwidze, że Dager zabił szmalcownika, który ją przetrzymywał, a także Łokietka, który napisał donos na Komanów. Jakiś czas potem dziewczyna zdobywa adres Zajdera. Korzeniewski wraz z Portosem dostają się do jego mieszkania z zamiarem wykonania wyroku. Dager sugeruje Onyksowi, by odsunąć Skoczka od akcji. Martel wydaje się jeszcze niegotowy do działania.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...