Giganci historii: Sarmatyzm. Kultura polskiej szlachty XVI i XVII wieku (11)

teleturniej Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tematem zmagań jest kultura polskiej szlachty XVI i XVII wieku. Widzowie dowiedzą się między innymi, co miał wspólnego polski szlachcic z legendarnym starożytnym ludem i do czego używał nadziaka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Temat tego odcinka to: Sarmatyzm. Kultura polskiej szlachty XVI i XVII wieku. Widzowie dowiedzą się miedzy innymi, co miał wspólnego polski szlachcic z legendarnym starożytnym ludem i do czego używał nadziaka.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...