Fotograf śmierci: Fotochemia (1)

(Dead Still: Photochemistry)

serial kryminalny Kanada/​Niemcy/​Irlandia 2020
zdjęcie

W skrócie

Słynny irlandzki fotograf zmarłych Brock Blennerhasset zostaje okradziony. Znika jedna z jego klisz fotograficznych. Mężczyzna zatrudnia grabarza Conalla Molloya, aby pomógł mu ją odnaleźć.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Irlandia, Dublin, rok 1880. Znany pośmiertny fotograf Brock Blennerhasset (Michael Smiley) zostaje wciągnięty w serię morderstw, które wydają się być powiązane z jego pracą. Z pomocą przychodzi mu młody grabarz Conall Molloy (Kerr Logan) i siostrzenica Nancy Vickers (Eileen O'Higgins). W serialu została uchwycona atmosfera lat 80. XIX wieku, kiedy to miał miejsce szczytowy okres fotografii pośmiertnej. Wówczas wielu ludzi zamawiało zdjęcia zmarłych krewnych na pamiątkę. Na ogół były to elegancko pozowane fotografie tych, co odeszli, czasem także z udziałem żyjących członków ich rodzin.

W tym odcinku

Słynny irlandzki fotograf zmarłych Brock Blennerhasset zostaje okradziony. W tajemniczych okolicznościach znika jedna z jego klisz fotograficznych. Mężczyzna zatrudnia grabarza Conalla Molloya, aby pomógł mu ją odnaleźć.

Występują

Twórcy

Ładuję...