Na ratunek 112: Młody superbohater (363)

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Szesnastoletni Karol jest miłośnikiem komiksów. Podoba mu się sąsiadka. Pewnego dnia matka znajduje w jego pokoju kominiarkę i paralizator. Chłopak wyznaje swojej wybrance, że jest superbohaterem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dramatyczne historie, które mogą zdarzyć się każdemu. Losy bohaterów, którzy ulegli wypadkom, zależą od wiedzy i doświadczenia osób dyżurujących pod numerem 112. Dyspozytorzy pogotowia nie tylko wysyłają karetkę na miejsce zdarzenia, ale również udzielają wskazówek, jak postępować z poszkodowanym. Na każdy odcinek składają się dwie zamknięte historie.

W tym odcinku

16-letni Karol Brylak jest miłośnikiem komiksów. Ucieczka w świat fantazji pozwala mu chociaż na chwilę zapomnieć o śmierci ojca. Karolowi podoba się sąsiadka, Natalia. Dziewczyna jednak uważa go za tchórza, ponieważ kiedyś nie ujął się za nią i jej bratem, gdy zostali zaatakowani przez chuliganów. Karol zapisuje się więc na karate. Zachowanie syna niepokoi jego matkę Brygidę. Kobieta znajduje w jego pokoju Karola kominiarkę i paralizator, a w nocy chłopak wymyka się z mieszkania i zostaje zatrzymany przez policję. Karol wyznaje Natalii, że jest superbohaterem i pobił jednego z osiedlowych chuliganów. Natalia prosi chłopaka, by zakończy niebezpieczną zabawę. Karol nie zamierza jednak rezygnować. Podczas kolejnego starcia z chuliganami nastolatek zostaje porażony paralizatorem.

Zobacz także

Ładuję...