Ludzie i bogowie: Trzej muszkieterowie (5/13)

serial historyczny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dager ma sprowadzić z Łomianek braci o pseudonimach Atos, Portos i Aramis. Mężczyźni biorą go za kripowca i obezwładniają, a potem wywożą do lasu z zamiarem zabicia. Konspirator cudem ucieka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Trwa druga wojna światowa. Członkowie Polskiego Państwa Podziemnego wciąż zaciekle walczą z okupantem. W Polsce panuje terror, a społeczeństwo ogarnia strach i demoralizacja. W tych ekstremalnych warunkach w strukturach kontrwywiadu KG ZWZ/AK powołany zostaje oddział o kryptonimie Pazur. Jednym z zadań jego członków jest wymierzanie sprawiedliwości osobom, które okazały się zdrajcami narodu polskiego. Dowódca Pazura jest sumienny i opanowany porucznik Leszek "Onyks" Zaręba (Jacek Knap). Najwyższą wartością jest dla niego honor. W jego przyjacielu, podchorążym Tadeuszu Korzeniewskim, pseudonim "Dager" (Dawid Dziarkowski), rodzi się z kolei żądza zemsty.

W tym odcinku

Dager ma sprowadzić z Łomianek braci o pseudonimach Atos, Portos i Aramis. Mężczyźni biorą go za kripowca i obezwładniają. Zakneblowanego, wywożą do lasu z zamiarem zabicia. Konspirator cudem ucieka. Dowództwo zleca Dagerowi i "muszkieterom" przeprowadzenie akcji zlikwidowania Bodyna, kapitana rezerwy, który przeszedł na stronę Niemców we wrześniu 1939 roku. Dla niepoznaki Dager zabiera ze sobą Jadwigę. Dziewczyna jest przekonana, że idą na randkę. Gdy poznaje prawdę, panikuje i niweczy wszystkie plany. Mimo rozkazu o przerwaniu misji, Atos się nie wycofuje.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...