Giganci historii: Wojna Rosji bolszewickiej z Polską (9)

teleturniej Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W 1920 roku bolszewicy chcieli podbić całą Europę. Zostali powstrzymani przez polską armię. Porażka Stalina sprawiła, że musiał dwadzieścia lat czekać na realizację swoich zbrodniczych planów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

W 1920 roku bolszewicy chcieli podbić całą Europę. Zostali powstrzymani przez polską armię. Porażka Stalina sprawiła, że musiał dwadzieścia lat czekać na realizację swoich zbrodniczych planów. Uczestnicy historycznego quizu przekonają się, jak wiele wiedzą o tych wydarzeniach.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...