Komisarz Alex 14: W amoku (176)

serial kryminalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W przychodni dla ciężarnych zabito pielęgniarkę. Alex znajduje na miejscu zbrodni bombę. Policjanci orientują się, że ofiara próbowała udaremnić atak, dlatego zginęła. Zamachowcem okazuje się kobieta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), Lucyny (Magdalena Walach) i Niny (Karolina Nolbrzak), którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa.

W tym odcinku

W przychodni dla ciężarnych zasztyletowano pielęgniarkę. Alex znajduje na miejscu zbrodni bombę. Policjanci orientują się, że ofiara próbowała udaremnić zamach, dlatego zginęła. Miejska kamera zarejestrowała niedoszłego sprawcę, którym jak się okazuje była kobieta. Nagranie trafia do mediów. Na policję zgłasza się mąż sprawczyni, który wyjaśnia, że żona nie może mieć dzieci, a na dodatek cierpi na chorobę psychiczną. Zamach miał się stać jej zemstą. Funkcjonariusze dzięki Alexowi docierają do pracowni, w której przygotowała ładunek. Gutek zostaje niegroźnie ranny w wyniku eksplozji bomby pułapki. Ekipa odkrywa, że kobieta planowała zaatakować również spa dla ciężarnych. Kiedy Górski wraz z Alexem przeszukuje halę z basenem, ktoś zatrzaskuje stalowe drzwi, uszkadzając przy tym zamek. Uruchamia się ładunek z mechanizmem zegarowym, który rozpoczyna odliczanie. Życie wielu kobiet i ich nienarodzonych dzieci jest w niebezpieczeństwie.

Występują

Twórcy

Ładuję...