Ludzie i bogowie: Kuzyn diabła (4/13)

serial historyczny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Józef, Onyks i Dager ostrzegają Kurkę i Waleta, że za zdradę grozi im śmierć. Mężczyźni jednak wypierają się kolaboracji z nieprzyjacielem. Okazuje się, że pułkownik Kuzyn jest na usługach Niemców.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Trwa druga wojna światowa. Członkowie Polskiego Państwa Podziemnego wciąż zaciekle walczą z okupantem. W Polsce panuje terror, a społeczeństwo ogarnia strach i demoralizacja. W tych ekstremalnych warunkach w strukturach kontrwywiadu KG ZWZ/AK powołany zostaje oddział o kryptonimie Pazur. Jednym z zadań jego członków jest wymierzanie sprawiedliwości osobom, które okazały się zdrajcami narodu polskiego. Dowódca Pazura jest sumienny i opanowany porucznik Leszek "Onyks" Zaręba (Jacek Knap). Najwyższą wartością jest dla niego honor. W jego przyjacielu, podchorążym Tadeuszu Korzeniewskim, pseudonim "Dager" (Dawid Dziarkowski), rodzi się z kolei żądza zemsty.

W tym odcinku

Józef, Onyks i Dager ostrzegają Kurkę i Waleta, że za zdradę grozi im śmierć. Mężczyźni jednak wypierają się kolaboracji z nieprzyjacielem. Okazuje się, że pułkownik Kuzyn, który odbierał od nich przysięgę, jest na usługach Niemców. Dager uczestniczy w strzelaninie w restauracji Akwarium. Na miejscu ginie współpracownik Kuzyna, Biały. Generał Grot nakazuje wstrzymać się z wykonaniem wyroku na pułkowniku, póki nie przyjdą informacje z Londynu. Gdy rząd na uchodźstwie daje do zrozumienia, że nie ma nic wspólnego z akcją Klosz, komendant podpisuje rozkaz egzekucji Kuzyna.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...