Giganci historii: Bitwa pod Kłuszynem (8)

teleturniej Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tematem odcinka jest Bitwa pod Kłuszynem. 4 lipca 1610 roku polska husaria pod wodzą hetmana Żółkiewskiego pokonała armię rosyjską. Dzięki temu polski król miał zostać osadzony na carskim tronie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Teleturniej, w którym zawodnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu ważnych zagadnień historycznych. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi. Quiz złożony jest z trzech rund: najpierw na pytania odpowiada uczestnik, który pierwszy się zgłosi. Następnie "bitwa o punkty" - w tej części wybiera się pytania o różnym stopniu trudności. Później "szach mat - etap", gdzie pytania zadaje się swoim rywalom. Na koniec finał z pytaniami specjalistycznymi. Zwycięzca otrzymuje tytuł "Giganta historii" oraz nagrodę o wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Teleturniej prowadzą Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

Tematem odcinka jest Bitwa pod Kłuszynem. 4 lipca 1610 roku polska husaria pod wodzą hetmana Stanisława Żółkiewskiego pokonała o wiele liczniejszą armię rosyjską. Dzięki temu polski król miał zostać osadzony na carskim tronie.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...