Teleman

Wzór | sezon 3 odc. 44

(Numb3rs: Blackout)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W elektrowniach zasilających Los Angeles dochodzi do awarii. Don i jego zespół próbują wyjaśnić, czy to jest to dziełem przypadku czy też zamierzonym działaniem terrorystów.

Oglądaj w telewizji

Śr 23.06 23:00
TV 4logo

Opis

Bracia Don (Rob Morrow) i Charlie (David Krumholtz) Eppes są swoimi przeciwieństwami, jednak nawiązują współpracę. Don, agent FBI, angażuje Charliego, geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci także się różnią. Jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charlie ma mocne poparcie przyjaciela, fizyka dr. Larry'ego Fleinhardta (Peter MacNicol), który głęboko wierzy, że matematyka może służyć rozwiązywaniu najtrudniejszych zagadek. Z Charliem współpracuje także zakochana w nim jego była studentka Amita (Navi Rawat). W życie Dona i Charliego bardzo angażuje się ich ojciec, wędrowny urbanista Alan (Judd Hirsch). Najbliższymi współpracownikami Dona są Megan Reeves (Diane Farr), przygotowująca portrety psychologiczne przestępców, i młody agent Colby Granger (Dylan Bruno), który trafił do FBI po odbyciu ciężkiej wojskowej służby w Afganistanie.

W tym odcinku

Ktoś doprowadził do eksplozji w jednej z elektrowni zasilających Los Angeles i miasto pogrąża się w ciemnościach. Wkrótce wychodzi na jaw, że to kolejna z serii awarii. FBI przejmuje śledztwo, ponieważ trzeba ustalić, czy był to pojedynczy akt terroryzmu, czy raczej próba przed czymś poważniejszym. Charlie i Larry przygotowują matematyczną analizę sytuacji. Okazuje się, że na obszarze, który obejmuje każda z tych awarii, znajduje się więzienie federalne. Jego naczelnik zapewnia agentów, że przerwy w dostawie prądu nie zakłócają pracy zakładu karnego. System jednak nie działa bezbłędnie, czego dowodzi Charlie. Była podopieczna Dona, agentka Liz Warner, udaje się do więzienia. Jej życie jest zagrożone.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...