Teleman

Dzień trzeci (3/6)

(The Third Day: Sunday - The Ghost)

serial obyczajowy Wielka Brytania/​USA 2020  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Sam jest wstrząśnięty, gdy okazuje się, że jego losy są złączone z wyspą. Dowiaduje się też o planach mieszkańców względem swojej osoby. By ocalić życie, podejmuje próbę ucieczki na stały ląd.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Sam (Jude Law) dociera na pełną tajemnic brytyjską wyspę Oseę. Kiedy poznaje lokalną społeczność, szybko dochodzi do wniosku, że skrywa ona wiele mrocznych sekretów. W otoczeniu piękna przyrody i pozostając w izolacji od reszty świata, miejscowi oddają się pradawnym rytuałom i dbają o tradycje swoich przodków. Z biegiem kolejnych dni dawne traumatyczne przeżycia powracają do Sama i zmuszają, by się nad nimi pochylił. Jednocześnie, choć coraz trudniej mu odnaleźć granicę między jawą a snem, mężczyzna dąży do poznania prawdy o wyspie i tym, co strasznego się na niej wydarzyło. Helen (Naomie Harris) zawsze była zdecydowaną i pewną siebie kobietą, ale lubiła pozostawać w cieniu. Trafia na wyspę, pragnąc uzyskać pewne odpowiedzi. Jej przyjazd uruchamia lawinę dziwnych zdarzeń i wpływa na całą społeczność. Miniserial podzielony na dwie części - trzyodcinkowe "Lato" opowiadające historię Sama oraz także złożoną z trzech odcinków "Zimę" przedstawiającą losy Helen.

W tym odcinku

Sam jest wstrząśnięty, gdy okazuje się, że jego losy są złączone z wyspą. Dowiaduje się też o planach mieszkańców względem swojej osoby. Zdeterminowany, by ocalić życie, podejmuje próbę ucieczki na stały ląd.

Występują

Twórcy

Ładuję...