Columbo | sezon 7 odc. 4

(Columbo: The Conspirators)

serial kryminalny USA 1978  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W pokoju hotelowym w Los Angeles zostaje zabity handlarz bronią. Por. Columbo podejrzewa, że w sprawę jest zamieszany poeta Joe Devlin, rzekomio były już członek IRA...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Niedopalone cygaro, znoszony prochowiec i poczucie humoru to stałe atrybuty detektywa Columbo (Peter Falk). W kolejnej serii swoich przygód funkcjonariusz zajmie się m.in. sprawą nadmiernie ambitnej asystentki, a także irlandzkiego pisarza, który nie potrafi zapomnieć o przeszłości.

W tym odcinku

Handlarz bronią zostaje zabity w pokoju hotelowym w Los Angeles. Na miejscu zbrodni policja odkrywa liczne dowody, wśród których jest butelka irlandzkiej whisky. Analizujący je Columbo podejrzewa, że w sprawę jest zamieszany poeta Joe Devlin (Clive Revill). Artysta, były członek IRA, obecnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz ofiar konfliktu. Wychodzi jednak na jaw, że jego rozstanie z irlandzkimi terrorystami jest tylko pozorne. W rzeczywistości Devlin planuje przerzut broni na Szmaragdową Wyspę. Zabił on handlarza, podejrzewając go o zdradę ich wspólnych zamiarów.

Nagrody

Złoty Glob - serial dramatyczny, Złoty Glob - aktor telewizyjny w dramacie

Występują

Twórcy

Ładuję...