Teleman

Patria (1/8)

serial obyczajowy Hiszpania 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Bittori odwiedza grób męża. Dopiero co obwieszczono zawieszenie broni. Kobieta zamierza wrócić do wioski, ale wie, że tragiczne wydarzenia mogą położyć się cieniem na relacjach z sąsiadami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Separatystyczna organizacja ETA zawiesza konflikt. Owdowiała Bittori (Elena Irureta) udaje się na grób męża, Txato (José Ramón Soroiz), który został zabity przez terrorystów. Kobieta zamierza wrócić do rodzinnej miejscowości, jednak boi się, że nie będzie potrafiła odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Przyjdzie jej bowiem żyć u boku ludzi odpowiedzialnych za jej tragedię. Obawia się też, że nigdy nie pozna tożsamości zabójcy ukochanego. Jej powrót rzeczywiście wywołuje w społeczności wioski spore zamieszanie. Kobieta musi zmierzyć się z wrogością dawnej przyjaciółki i jednocześnie sąsiadki Miren (Ane Gabarain). Jej przynależący do organizacji terrorystycznej syn, Joxe Mari (Jon Olivares), odsiaduje wyrok w więzieniu. Co gorsza, prawdopodobnie to on jest mordercą męża Bittori. Serial na podstawie powieści autorstwa Fernanda Aramburu o tym samym tytule.

W tym odcinku

Wdowa Bittori odwiedza grób męża, zabitego przez ETA. Dopiero co obwieszczono zawieszenie broni. Kobieta zamierza wrócić do swojej wioski, ale wie, że tragiczne wydarzenia mogą położyć się cieniem na jej relacjach z sąsiadami.

Występują

Twórcy

Ładuję...