Teleman

Wzór | sezon 2 odc. 37

(Numb3rs: Hot Shot)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Okoliczności śmierci młodej kobiety nasuwają Donowi podejrzenie, że jest ona ofiarą seryjnego mordercy. Znaleziono ją w samochodzie przed domem, a narzędziem zbrodni była strzykawka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Don Eppes (Rob Morrow) agent FBI, często angażuje swojego brata Charliego (David Krumholtz), geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci różnią się - jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi zaś operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charliemu często pomaga przyjaciel, dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), fizyk, który głęboko wierzy, że matematyka może być zastosowana do rozwiązywania największych zagadek życia. Współpracuje z nim także jego była studentka Amita (Navi Rawat).

W tym odcinku

Charlie ma sen, w którym Alan zostaje postrzelony podczas zakupów w sklepie. Wkrótce śni mu się również Margaret Epps - jego zmarła matka. Zaczyna żałować, że był zbyt zamknięty w sobie, gdy umierała, by wyznać jej swoje uczucia. Okoliczności śmierci pewnej młodej kobiety nasuwają Donowi podejrzenie, że jest ona ofiarą seryjnego mordercy. Nieskazitelnie ubrana i umalowana została porzucona w swoim samochodzie przed własnym domem, a narzędziem zbrodni była strzykawka. To zabójstwo jest wyraźnie powiązane z podobną zbrodnią przed kilku tygodni. Charlie angażuje się w tę sprawę. Oferuje, że dzięki matematycznej analizie wzorców zachowań obu ofiar ustali miejsce, gdzie ich zabójca najprawdopodobniej wszedł z nimi w kontakt.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...