Teleman

Starożytni kosmici 12: Hieroglify na ciele (165)

(Ancient Aliens: Human Hieroglyphs)

serial dokumentalny USA 2019

W skrócie

Tatuowanie i piercing stają się coraz bardziej popularne. Ludzie wyrażają w ten sposób samych siebie. Istnieje prawdopodobieństwo, że niektórym zależy na ukazaniu głębokiej więzi ze swoimi przodkami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dwunasta seria popularnego programu, prezentującego dowody na poparcie tez paleoastronautyki. Ta pseudonaukowa teoria opiera się na założeniu, że w przeszłości na Ziemi wielokrotnie pojawiały się istoty z kosmosu, a ich wizytom zawdzięczamy np. starożytne budowle czy inne zdobycze kultury i nauki. Ingerencje obcych miały również wpływać na historię ludzkości i znaleźć odzwierciedlenie w różnych systemach religijnych. Twórcy show przedstawiają argumenty osób, które przekonują o prawdziwości tej koncepcji, powołując się na odkrycia archeologiczne, źródła historyczne czy też badania zabytków, wykonane przy pomocy najnowocześniejszych metod.

W tym odcinku

Tatuaże, kolczyki i modyfikacje ciała to obecnie branża gospodarki, warta prawie miliard dolarów rocznie. Taki sposób ingerencji w ciało jest w dzisiejszych czasach powszechnie akceptowany jako forma wyrażenia samego siebie. Ma też długą, liczącą tysiące lat tradycję. Tatuaże były popularne w starożytnym Egipcie. W Alpach odkryto też neolityczną mumię z 64 tatuażami, które miały związek z punktami akupunkturowymi, co świadczy o zdumiewającym poziomie wiedzy wykonującego ozdobę. Twórcy programu zastanawiają się, czy drastyczne modyfikacje ciała, które umożliwia nowa technologia, upodobnią ludzi do ich kosmicznych przodków.

Zobacz także

Ładuję...