Teleman

Wzór | sezon 2 odc. 29

(Numb3rs: Protest)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Don oraz jego zespół prowadzą śledztwo w sprawie wybuchu bomby. Sprawa przypomina wydarzenia z lat 70. Agent Larson, który zajmował się wówczas śledztwem, wraca do pracy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Don Eppes (Rob Morrow) agent FBI, często angażuje swojego brata Charliego (David Krumholtz), geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci różnią się - jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi zaś operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charliemu często pomaga przyjaciel, dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), fizyk, który głęboko wierzy, że matematyka może być zastosowana do rozwiązywania największych zagadek życia. Współpracuje z nim także jego była studentka Amita (Navi Rawat).

W tym odcinku

Don i jego zespół prowadzą sprawę wybuchu bomby podłożonej w proteście przeciw wojnie. Wskutek eksplozji zginął niewinny człowiek. Analiza zdarzenia nasuwa skojarzenia z radykalnym antywojennym aktywistą z lat 70. Działacz zaginął bez wieści 30 lat temu po podłożeniu bomby, która zabiła dwoje ludzi. Do pomocy w tej sprawie zjawia się emerytowany agent Thomas Larson, który próbował schwytać sprawcę zamachu przed laty. Larson kwestionuje bezstronność Dona w tej sprawie, kiedy okazuje się, że ojciec Dona, Alan, znał podejrzanego i razem z nim uczestniczył w antywojennych demonstracjach. Nie pozostaje to bez wpływu na relacje Dona z ojcem, które stają się dość napięte.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...