Teleman

Wzór | sezon 2 odc. 28

(Numb3rs: The Running Man)

serial kryminalny USA 2006  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Z uniwersytetu, na którym wykłada Charlie, zostaje skradziony syntezator DNA wyposażony w możliwość przygotowania szczepów chorób na specjalne zamówienia. Don podejrzewa terrorystów.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Don Eppes (Rob Morrow) agent FBI, często angażuje swojego brata Charliego (David Krumholtz), geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci różnią się - jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi zaś operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charliemu często pomaga przyjaciel, dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), fizyk, który głęboko wierzy, że matematyka może być zastosowana do rozwiązywania największych zagadek życia. Współpracuje z nim także jego była studentka Amita (Navi Rawat).

W tym odcinku

Na uczelni Charliego z pracowni naukowej ginie kosztowny element wyposażenia. Podejrzenia padają na zdolnego studenta. Jego współpracownicy, Charlie i Larry, stają w jego obronie. Śledztwo Dona i jego ekipy wykazuje jednak, że student może nie być tym, za kogo się podaje. Jest on prawdopodobnie zamieszany w przestępstwo, którego częścią była kradzież sprzętu z pracowni, w którym przechowywano dane warte miliony dolarów.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...