Teleman

Wzór | sezon 2 odc. 23

(Numb3rs: Bones of Contention)

serial kryminalny USA 2005  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W muzeum zostaje zamordowana pracownica specjalizująca się w sztuce rdzennych Amerykanów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi FBI. Muzeum znajduje się bowiem na ziemi federalnej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Don Eppes (Rob Morrow) agent FBI, często angażuje swojego brata Charliego (David Krumholtz), geniusza matematycznego, profesora na Uniwersytecie Kalifornijskim, do pomocy przy najtrudniejszych sprawach, nad którymi pracuje Federalne Biuro Śledcze. Metody pracy braci różnią się - jeden jest zwolennikiem gromadzenia dowodów i dociekania prawdy klasycznymi metodami, drugi zaś operuje skomplikowanymi równaniami, wykorzystuje rachunek prawdopodobieństwa i inne matematyczne metody analizy faktów. Szef Dona i jego koledzy sceptycznie podchodzą do wspólnej pracy braci. Charliemu często pomaga przyjaciel, dr Larry Fleinhardt (Peter MacNicol), fizyk, który głęboko wierzy, że matematyka może być zastosowana do rozwiązywania największych zagadek życia. Współpracuje z nim także jego była studentka Amita (Navi Rawat).

W tym odcinku

Została zamordowana młoda badaczka w Muzeum Dziedzictwa. Don i Megan rozpoczynają dochodzenie. Z pomocą Charliego odkrywają, że zmarła próbowała ustalić pochodzenie ludzkiej czaszki, znalezionej na terenach rdzennych Amerykanów. Wychodzi na jaw, że czaszka zaginęła. Poszukując cennego eksponatu i sprawcy zbrodni, agenci odkrywają klika spraw, które udało się zatuszować politykom. Wykrywają także oszustwo, w które był zamieszany wódz indiański (w roli tego ostatniego wystąpił Graham Greene, aktor nominowany do Oscara za rolę w filmie "Tańczący z wilkami").

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...