Ludzie i bogowie: Duet (1)

serial historyczny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rok 1941. Po klęsce kampanii wrześniowej porucznik Zaręba ps. 'Onyks' i kapral Korzeniewski ps. 'Dager' udają się do Warszawy i angażują się w działalność ZWZ. Wykonują wyrok na Igo Symie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Trwa druga wojna światowa. Członkowie Polskiego Państwa Podziemnego wciąż zaciekle walczą z okupantem. W Polsce panuje terror, a społeczeństwo ogarnia strach i demoralizacja. W tych ekstremalnych warunkach w strukturach kontrwywiadu KG ZWZ/AK powołany zostaje oddział o kryptonimie Pazur. Jednym z zadań jego członków jest wymierzanie sprawiedliwości osobom, które okazały się zdrajcami narodu polskiego. Dowódca Pazura jest sumienny i opanowany porucznik Leszek "Onyks" Zaręba (Jacek Knap). Najwyższą wartością jest dla niego honor. W jego przyjacielu, podchorążym Tadeuszu Korzeniewskim, pseudonim "Dager" (Dawid Dziarkowski), rodzi się z kolei żądza zemsty.

W tym odcinku

Rok 1941. Po klęsce kampanii wrześniowej porucznik Zaręba ps. "Onyks" i kapral Korzeniewski ps. "Dager" udają się do Warszawy i rozpoczynają tam z pozoru zwyczajne życie. W tajemnicy jednak angażują się w działalność Związku Walki Zbrojnej. Wskutek nakazu sądu kapturowego wykonują wyrok na Igo Symie. Sytuacja ta prowadzi do coraz większych represji na ludności cywilnej. Matka Dagera trafia do Pawiaka. Synowie kobiety za wszelką cenę próbują ją stamtąd wyciągnąć.

Występują

Twórcy

Ładuję...