Teleman

Kraina Lovecrafta (3/10)

(Lovecraft Country: Holy Ghost)

serial grozy USA 2020  dla dorosłych
zdjęcie

W skrócie

Leti liczy, że uda jej się poprawić stosunki z siostrą, Ruby. Dlatego też podejmuje się remontu zniszczonego domu z epoki wiktoriańskiej. Planuje otworzyć w nim pensjonat. Napotyka jednak przeszkody.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Lata 50. XX wieku. Młody czarnoskóry Atticus Freeman (Jonathan Majors) razem ze swoim wujem George'em (Courtney B. Vance) i przyjaciółką Letitią Dandridge (Jurnee Smollett-Bell) rusza na poszukiwania ojca (Michael Kenneth Williams). Mężczyzna zaginął i cała trójka postanawia dowiedzieć się, co się z nim stało. Ich podróż wiedzie przez pełną uprzedzeń, rasistowską Amerykę. Wkrótce czeka ich starcie z siłami nie z tej ziemi, potworami, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Serial oparty na powieści autorstwa Matta Ruffa o tym samym tytule.

W tym odcinku

Leti liczy, że uda jej się poprawić stosunki z siostrą, Ruby. Dlatego też podejmuje się remontu zniszczonego domu z epoki wiktoriańskiej w dzielnicy North Side w Chicago. Planuje otworzyć w nim pensjonat. Nie dość jednak, że sąsiedzi reagują w rasistowski sposób, to w posiadłości budzą się duchy. Atticus nie może pozbyć się wyrzutów sumienia. W dodatku Hippolyta, żona George'a, żąda, by wyznał jej prawdę o tym, co stało się w Ardham.

Występują

Twórcy

Ładuję...