Chyłka - Kasacja (1)

serial kryminalny Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Zostaje aresztowany syn biznesmena Piotra Langera Seniora. Stawia się mu zarzut zamordowania dwóch osób. Ojciec mężczyzny zmusza Żelaznego, żeby powierzył tę sprawę Joannie Chyłce.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay przyjmują sprawę Piotra Langera Juniora (Jakub Gierszał). Syn znanego, bogatego i wpływowego biznesmena zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Ojciec żąda by obrony młodego mężczyzny podjęła się Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka). Panią adwokat wspiera jej aplikant - Kordian Oryński (Filip Pławiak).

W tym odcinku

Polskę obiega sensacyjna wiadomość. Zostaje aresztowany syn znanego biznesmena Piotra Langera Seniora. Stawia się mu zarzut zamordowania w brutalny sposób dwóch osób. Dowody wskazują jednoznacznie na jego winę. W mieszkaniu oskarżonego znaleziono zmasakrowane zwłoki. Co więcej, śledztwo ujawniło, że spędził tam z ciałami dziesięć dni. Ojciec mężczyzny zwołuje konferencję prasową, by odciąć się od potomka przed kamerami. Prosi również dziennikarzy o niewiązanie tej sprawy z jego firmą. Jednocześnie zmusza Żelaznego, żeby powierzył tę sprawę Joannie Chyłce. Wkrótce prawniczka spotyka się z klientem. Wypytuje go o wydarzenia, do których doszło feralnej nocy. Niestety, Langer Junior milczy. Postawy oskarżonego nie zmienia nawet informacja o grożącym mu dożywociu. Kordian otrzymuje podwyżkę, dzięki czemu może wynająć lepsze mieszkanie. Jednak w zamian za ten zastrzyk gotówki, Żelazny oczekuje, że zacznie donosić na patronkę. Kormak przez przypadek słyszy, o czym rozmawiają mężczyźni.

Występują

Twórcy

Ładuję...