Poirot: Express do Plymouth

(Poirot: The Plymouth Express)

serial kryminalny Wielka Brytania 1991

W skrócie

Herkules Poirot prowadzi śledztwo w sprawie Florence Carrington, zabitej w ekspresie do Plymouth. Poirot i Hastings decydują się, aby rozwikłać zagadkę, także odbyć podróż do Plymouth.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa Florence Carrington (Shelagh McLeod), która została zabita w ekspresie do Plymouth. Ojciec dziewczyny, właściciel kopalni węgla Gordon Holiday (John Stone), nie szczędzi pieniędzy, aby wykryć sprawców. Za głównych podejrzanych uważa męża córki, Ruperta (Julian Wadham) i jej francuskiego wielbiciela Armanda (Alfredo Michelson). Morderca skradł też ofierze brylanty, a Rupert niedawno prosił teścia o pożyczkę. Gordon widział go też w towarzystwie Armanda. Poirot i Hastings decydują się odbyć podróż do Plymouth, aby rozwikłać zagadkę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...