Rolnicy. Podlasie (9)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Plutyczach rodzi się wiele zwierząt - cielęta, kocięta i kaczki. W Haćkach gospodarze przygotowują się do wypasu krów. W tym roku dojdzie do niego dość późno ze względu m.in. na suszę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria programu poświęconego życiu i pracy współczesnego rolnika. Bohaterowie pierwszego sezonu, Gienek i Andrzej z Plutycz, Tomek i Monika z Pokaniewa, Emilka z Laszek, Michał i Natalia z Haciek oraz nowi uczestnicy przygotowują plan na kolejny rok walki o lepszą hodowlę i plony. Emilia, której kozy dają pyszne mleko, rozważa założenie serowni. Tomek i Monika chcą profesjonalnie przeprowadzić aukcję krów i w ramach przygotowań tworzą stronę internetową. Problem w tym, że zostaje ona odwołana przez koronawirusa. Gienek i Andrzej mechanizują gospodarkę i wchodzą w posiadanie agregatu talerzowego. Gienio ma mały problem, ponieważ ktoś pokusił się na jego starą lodówkę, która służyła mu i za stół, i za ławkę. Andrzej snuje marzenia o wizycie u Emilki, bo wszystkim przypadła do gustu młoda sołtys z Laszek. W Haćkach Michał i jego ojciec skarżą się na bezśnieżną zimę i obawiają się suszy. Rolników z Podlasia czeka rok pełen wyzwań.

W tym odcinku

Tej wiosny w Plutyczach na świat przychodzi wiele małych zwierząt - cielęta, kocięta i kaczki. To jednak dopiero początek, ponieważ wnuki Gienka zgłaszają chęć opieki nad małymi królikami. Gienio chce skontaktować się ze znajomą, którą zajmuje się hodowlą tych zwierząt - Emilią z Laszek. Gienio i Andrzej zabierają Ninkę i Kacperka na wycieczkę po króliki. W Haćkach gospodarze przygotowują się do wypasu krów. W tym roku dojdzie do niego dość późno ze względu na suszę i niskie temperatury. Teraz jednak nadszedł czas, by krowy znów zaczęły się paść na świeżym powietrzu. Dzięki temu gospodarze mają mniej pracy, a zwierzęta - okazję do zabawy.

Zobacz także

Ładuję...