Poza Doliną Królów: Miejsca pełne tajemnic: Wojownicze królowe (2)
(Lost Treasures of Egypt (Compilations): Women Warriors)
W skrócie
Naukowcy próbują poznać nowe fakty na temat egipskich królowych. Kleopatra i Hatszepsut miały ogromną władzę. Pamięć o nich przetrwała. Badacze wciąż szukają miejsca pochówku pierwszej z nich.
Oglądaj w telewizji
Opis
Naukowcy wciąż nie poznali wszystkich sekretów starożytnego Egiptu. Archeolodzy pracują w miejscu, gdzie odkryto groby starsze o tysiąc lat od tych w znajdujących się w Dolinie Królów. Widzowie będą też uczestniczyć w poszukiwaniach miejsca pochówku Kleopatry. Dowiedzą się ponadto, jak wyglądało codzienne życie dawnych mieszkańców tych terenów, poznają tajemnice władczyni Hatszepsut.
W tym odcinku
Analizując hieroglify, naukowcy próbują poznać nowe fakty na temat egipskich królowych. Kleopatra i Hatszepsut miały ogromną władzę. Pamięć o władczyniach przetrwała do współczesności. Badacze wciąż szukają miejsca pochówku pierwszej z nich. Mimo upływu dwóch tysiącleci jej losy wciąż okryte są tajemnicą.