Battlestar Galactica 4: Bez wyjścia (17)

(Battlestar Galactica: No Exit)

serial SF Wielka Brytania/​USA 2009  od 7 lat

W skrócie

Ellen budzi się w nowym ciele na pokładzie cylońskiej Base Star. Powracają do niej wspomnienia z przeszłości, poznaje prawdę o Cylonach, wojnie z ludźmi i Piątce...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy konfliktu ludzkości z rasą Cylonów, którzy powstali z form ludzkiego gatunku. Nowa rasa tak bardzo upodobniła się do ludzi, że odróżnienie Cylona od człowieka jest praktycznie niemożliwe. Między Cylonami a ludźmi wybuchają konflikty na tle religijnym. Monoteizm nowej rasy nie daje się bowiem pogodzić z politeistycznymi kultami w świecie ludzi. Czwarta seria prezentujące wiele nowych wydarzeń z historii "Galactiki". W pierwszym odcinku Pegaz zyskuje nowego dowódcę - Lee Adama. Nowa szefowa załogi deleguje twardą porucznik, Kendrę Shaw, na stanowisko swojego pierwszego oficera. Tymczasem Kendra wciąż wspomina ciężkie chwile, jakie spotkały ją podczas służby pod rozkazami bezwzględnej admirał Cain.

W tym odcinku

Osiemnaście miesięcy wcześniej. Otruta przez Sama Ellen budzi się w nowym ciele na pokładzie cylońskiej Base Star. Powracają do niej wspomnienia z przeszłości, nawet te głęboko ukryte w jej pamięci. Ellen poznaje prawdę o Cylonach, wojnie z ludźmi i Piątce. Dzień obecny. Kara musi sprowadzić "pozostałych" do Andersa, który jest operowany przez doktora Cotta. Stopniowo odzyskuje wspomnienia i zaczyna przypominać sobie fakty, które miały miejsce za czasów świetności dawnej Ziemi. Tyrol informuje admirała Adamę, że po długiej podróży "Galactica" wymaga nietypowych napraw. Nie wiadomo jednak, czy Adama zgodzi się je rozpocząć.

Występują

Twórcy

Ładuję...