Katastrofy w przestworzach: Zabójcze wznoszenie (166)

(Air Crash Investigation: Fatal Climb)

serial dokumentalny Kanada 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kulisy wypadku lotu Tarom 371, do którego doszło 31 marca 1995 roku. Samolot tuż po starcie z lotniska w Bukareszcie zaczął się niebezpiecznie przechylać w lewą stronę. Maszyna spadła na pole.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Rekonstrukcja największych wypadków lotniczych. Próbując odtworzyć zdarzenia, które miały miejsce przed tragedią, twórcy prezentują poprzedzające je sytuacje na pokładach maszyn. W programie znajdą się też komentarze specjalistów i zeznania świadków katastrof.

W tym odcinku

Kulisy wypadku lotu Tarom 371, do którego doszło 31 marca 1995 roku. Samolot tuż po starcie z lotniska w Bukareszcie zaczął się niebezpiecznie przechylać w lewą stronę. Maszyna spadła na pole w pobliżu miejscowości Balotesti. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 50 pasażerów i 10 członków załogi. Była to największa katastrofa lotnicza w historii kraju. W mediach pojawiły się spekulacje o wybuchu bomby. Śledczy zwrócili się więc z prośbą o pomoc do agentów FBI. Zapisy z czarnych skrzynek pozwoliły ustalić prawdę. Okazało się, że kapitan nie powiadomił o poważnej awarii silnika.

Zobacz także

Ładuję...