Detektyw Murdoch 2: Ja, Murdoch (8)

(Murdoch Mysteries: I, Murdoch)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2009  od 12 lat

W skrócie

Detektyw Murdoch prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa profesora matematyki. Naukowiec został otruty. Wkrótce zostaje znaleziona kolejna ofiara zamordowana w ten sam sposób.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu toczy się w Toronto pod koniec XIX wieku. Jego bohaterem jest młody detektyw William Murdoch (Yannick Bisson), człowiek o żelaznych zasadach, chętnie korzystający z najnowszych zdobyczy techniki. Jego najgroźniejszą bronią jest nieprzeciętny intelekt. Przyzwyczajeni do tradycyjnych metod policjanci niechętnie patrzą na poczynania Murdocha, lecz wyniki przemawiają na jego korzyść. Może także liczyć na poparcie swojego szefa, inspektora Brackenreida (Thomas Craig) oraz doktor Julii Ogden (Helene Joy) - pierwszej koronerki w historii kanadyjskiej policji.

W tym odcinku

Mały chłopiec Alwyn Jones (Dakota Goyo) opowiada detektywowi Murdochowi, że widział w lesie rycerza zakutego w lśniącą zbroję. William odprowadza dziecko do domu. Tam poznaje jego matkę, atrakcyjną wdowę Enid (Sarah Allen). Nie może jej jednak poświęcić zbyt dużo uwagi, ponieważ zostaje wezwany do kolejnego śledztwa. Chodzi o morderstwo matematyka, profesora Ezra Delamore'a (Keith Kemps). Naukowiec pracował dla jednego z kanadyjskich potentatów przemysłowych. Dr Julia Ogden ustala, że zmarły został otruty. Tymczasem znika Alwyn. Rozpoczynają się poszukiwania chłopca. Podczas poszukiwań zostają odnalezione zwłoki karła, który, tak jak prof. Delamore, został otruty. W śledztwie bierze też udział tajny agent rządowy, Terrance Meyers (Peter Keleghan).

Występują

Twórcy

Ładuję...