Poirot: Kradzież królewskiego rubinu

(Poirot: The Theft of the Royal Ruby)

serial kryminalny Wielka Brytania 1991

W skrócie

Rząd Wielkiej Brytanii prosi Poirota o pomoc w delikatnej sprawie wagi państwowej. W grę wchodzą zranione uczucia i kradzież dokonana na przedstawicielu egipskiej rodziny królewskiej...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, które Herkules Poirot (David Suchet) chce spędzić z pudełkiem czekoladek. Nieoczekiwanie rząd Wielkiej Brytanii prosi go o pomoc w bardzo delikatnej sprawie wagi państwowej. Konieczna jest dyskrecja i zachowanie tajemnicy, gdyż w grę wchodzą zranione uczucia i kradzież dokonana na przedstawicielu egipskiej rodziny królewskiej wizytującej właśnie Anglię. Otóż, książę Farouq (Tariq Alibai) nieopatrznie pożyczył drogocenny rubin kobiecie, która oczarowała jego serce. Potem dama ulotniła się. Teraz Poirot musi odnaleźć złodzieja i odzyskać królewski klejnot. Reżyserem tej części jest Walijczyk Andrew Grieve, który debiutował w 1987 roku znanym też w Polsce niezależnym filmem "Na czarnym wzgórzu", nagrodzonym Złotą Muszlą w San Sebastian. Obecnie pracuje na planie serialu "Kingdom", w którym główną rolę gra Stephen Fry.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...