Domisie: Tajemnica pani Róży (368)

program dla dzieci  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Pani Róża wyjawia Domisiom, jak znalazła się w ich ogródku. Dawno temu mieszkała w ogrodzie pełnym niebieskich kwiatów i jako jedyna była czerwona. Ogrodnik postanowił zrobić z niej niebieską różę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przyjaciele Amelka, Pysia, Magda, Bazyli i Eryk to mieszkańcy magicznej krainy Domisiowa. Amelka ma dar opowiadania bajek, Pysia zachęca do śpiewania piosenek, Bazyli zaprasza do gier i rozwiązywania quizów, a Eryk zaznajamia maluchy z multimediami. Sympatyczne skrzaty uczą najmłodszych widzów jak pomagać innym i czym jest prawdziwa przyjaźń. Poprzez zabawę pokazują przedszkolakom świat i przekazują, jak wykonywać proste czynności.

Pani Róża postanawia wyjawić Domisiom, w jaki sposób znalazła się w ich ogródku. Dawno temu mieszkała w ogrodzie pełnym niebieskich kwiatów i jako jedyna była czerwona. Ogrodnik postanowił zrobić z niej niebieską różę. Podlewał ją więc niebieskim atramentem, malował farbą płatki, ale nic z tego nie wyszło. Pani Róża była bardzo nieszczęśliwa. Pewnej nocy znalazła jednak domisiowy ogródek, gdzie była przez wszystkich akceptowana. Teraz pani Róża wie, że nie warto myśleć zbyt wiele o smutnej przeszłości, gdyż najważniejsi są przyjaciele, którzy wysłuchają i pocieszą.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...