Poirot: Tajemnica hiszpańskiego kufra

(Poirot: The Mystery of the Spanish Chest)

serial kryminalny Wielka Brytania 1991

W skrócie

Herkules Poirot zostaje wezwany przez lady Chatterton, która uważa, że mąż jej przyjaciółki może ją zabić. Poirot poznaje tego męża, Edwarda. Następnego dnia policja znajduje jego ciało...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) zostaje wezwany przez lady Chatterton (Antonia Pemberton), która obawia się, że jej przyjaciółce Marguerite Clayton (Caroline Langrishe) grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Lady Chatterton uważa bowiem, że gwałtowny mąż Marguerite, Edward (Malcolm Sinclair) jest w stanie zabić swoją żonę. Poirot idzie więc na przyjęcie, gdzie poznaje Edwarda. Następnego dnia detektyw zostaje wezwany przez inspektora Jappa (Philip Jackson) na przesłuchanie, gdyż Edward został zabity. Ciało zmarłego znaleziono w eleganckiej hiszpańskiej skrzyni, która stała w pokoju, w którym trwało przyjęcie. Niedługo zostaje aresztowany przyjaciel Marguerite, major Rich (Pip Torrens). Poirot odkrywa prawdę jak zwykle za pomocą dedukcji. Reżyserem części jest Walijczyk Andrew Grieve, który debiutował w 1987 roku znanym też w Polsce niezależnym filmem "Na czarnym wzgórzu", nagrodzonym Złotą Muszlą w San Sebastian. Obecnie pracuje na planie serialu "Kingdom", w którym główną rolę gra Stephen Fry.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...