Ból i blask

(Dolor y gloria)

dramat obyczajowy Hiszpania 2019  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Reżyser Salvador wspomina osoby i wydarzenia, które go ukształtowały. Antonio Banderas w autobiograficznym filmie Pedro Almodóvara.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Salvador Mallo (Antonio Banderas) jest bardzo popularnym hiszpańskim reżyserem, który ponad wszystko ceni sobie prywatność. Na swojej drodze spotkał wiele osób, które wywarły duży wpływ na jego psychikę oraz ukształtowały poglądy. Ożywające w nim wspomnienia są tak silne, że filmowiec postanawia przeżyć je po raz kolejny. Wraca do czasów dzieciństwa, kiedy jego rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce. Analizuje swoje pierwsze związki, fantazje erotyczne oraz przepełnione bólem i smutkiem rozstania. Przypomina sobie lata nauki i pierwsze doświadczenia związane z kinem. Każda retrospekcja przepełniona jest ogromem emocji. Czy powrót do najważniejszych momentów życia pozwoli zakończyć niedomknięte sprawy z przeszłości? Autobiograficzne dzieło hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara. W roli głównej obsadził on Antonia Banderasa, z którym współpracuje od lat - za swój występ aktor otrzymał Złotą Palmę. Produkcja była nominowana do Oscara oraz do Złotego Globu.

Nagrody

Złota Palma - aktor, Europejska Nagroda Filmowa - europejski aktor roku, Europejska Nagroda Filmowa - europejski scenograf roku

Występują

Twórcy

Ładuję...