Teleman

Detektyw Murdoch 8: Diabeł ubiera się w fiszbiny (12)

(Murdoch Mysteries: The Devil Wears Whalebone)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2014
zdjęcie

W skrócie

Trwa protest sufrażystek. Ktoś z demonstrantów rzuca cegłą. W tym samym czasie w pobliżu trasy przemarszu odbywa się pokaz bielizny damskiej. Ginie modelka. Dr Ogden i detektyw Murdoch badają sprawę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Po brutalnym pobiciu inspektora Brackenreida na komendzie policji wszystko się zmienia. Nowym inspektorem zostaje Hamish Slorach (Patrick McKenna), którego maniery wzbudzają zdziwienie wśród pracowników policji. Sufrażystki rekrutują dr Ogden do ich ruchu. Niedługo później dołącza do niej dr Emily Grace (Georgina Reilly). Kiedy kobiety nie otrzymując politycznego poparcia, postanawiają zorganizować marsz protestacyjny. Kolejna odsłona popularnego serialu kryminalnego, którego akcja dzieje się w Toronto w epoce wiktoriańskiej. Tytułowy detektyw, w którego wcielił się Yannick Bisson, prowadzi śledztwa z użyciem innowacyjnych jak na tamte czasy metod. Odtwórca głównej roli jest znany również z innego serialu kryminalnego - "Sue Thomas: Słyszące oczy FBI".

W tym odcinku

Trwa protest sufrażystek. Ktoś z demonstrantów rzuca cegłą. W tym samym czasie w pobliży trasy przemarszu odbywa się pokaz bielizny damskiej. Ginie modelka. Początkowo za przyczynę zgonu zostaje uznane uderzenie cegłą. Dr Ogden i detektyw Murdoch ustalają, że dziewczyna została zabita przez genialny mechanizm gorsetu. Wśród podejrzanych są projektant, producent garderoby, protestujący oraz pozostałe modelki.

Występują

Twórcy

Ładuję...