Teleman

Genialna przyjaciółka 2 (8-ost.)

(L'amica geniale 2: La fata blu)

serial obyczajowy Włochy/​USA 2020  od 16 lat

W skrócie

Elena kończy studia i poznaje sympatycznego mężczyznę. Wraca do Naples. Dowiaduje się, że Lila opuściła dom wraz ze swoim synem. W Pizie postanawia napisać powieść opartą na swoim życiu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Szesnastoletnie Lila (Gaia Girace) i Elena (Margherita Mazzucco) są znudzone monotonią codziennego życia. Lila dopiero co wyszła za mąż, ale ślub sprawił, że czuje się, jakby straciła samą siebie. Elena znakomicie radzi sobie w szkole, jednak wesele przyjaciółki pomogło jej coś zrozumieć. Odkryła, że nie czuje się szczęśliwa wśród swoich znajomych. Dziewczyny spędzają wakacje na Ischii. Na miejscu wpadają na dawnego kolegę z sąsiedztwa, Nina Sarratore (Francesco Serpico). Mężczyzna studiuje i wydaje się, że czeka go wspaniała przyszłość. Niespodziewanie to spotkanie źle wpływa na przyjaźń Lili i Eleny. Ich znajomość się rozluźnia. Pewnego dnia Lila wpada pomysł i zakłada w Neapolu ekskluzywny salon obuwniczy. Sklep należy do rodziny Solarów. Tymczasem Elena przykłada się do nauki. Udaje jej się dostać na uniwersytet w Pisie. Adaptacja drugiej części cyklu powieściowego autorstwa Eleny Ferrante.

W tym odcinku

Elena kończy studia. Poznaje mężczyznę z sympatycznej rodziny, po czym powraca do Naples. Na miejscu dowiaduje się, że Lila opuściła dom wraz ze swoim synem. W Pizie Elena postanawia napisać powieść opartą na swoim życiu.

Występują

Twórcy

Ładuję...