Ukryta prawda | sezon 12 odc. 789

serial paradokumentalny Polska 2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dziesięć lat temu zaginął mąż Teresy. Jeden z jej synów złożył w sądzie wniosek o uznanie go za zmarłego. Domaga się on podziału majątku ojca - domu i działki pod stolicą. Kobieta się sprzeciwia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie dotyczące skrywanych tajemnic, romansów, kłamstw oraz zdrad. Zdarza się, że życiowe zawirowania, problemy, konflikty czy uczucia popychają ludzi do kłamstwa. Twórcy pokazują m.in., jak daleko można się posunąć, chcąc pomóc bliskim. Poruszają temat braku tolerancji czy pozornie idealnych małżeństw.

W tym odcinku

63-letnia Teresa Wierzbicka jest matką dwóch dorosłych synów. Dziesięć lat temu jej mąż zaginął bez śladu. Kobieta niedawno dostała pismo z sądu, w którym został on uznany za zmarłego. Wniosek złożył najstarszy syn kobiety, Robert, namówiony przez żonę Wiolettę. Wierzbiccy domagają się podziału majątku pozostawionego przez ojca mężczyzny - domu i dużej działki pod Warszawą. Nie zgadza się na to Teresa oraz jej drugi syn Irek. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się od sąsiadki, że podczas przebudowy lokalnej drogi znaleziono ludzkie szczątki. Teresa mdleje. Pomaga jej Kazimierz, który opiekuje się domem i ogrodem, w zamian otrzymuje nocleg, a także posiłek. Wszyscy są przekonani, że zwłoki należą do jej męża.

Zobacz także

Ładuję...