Największe mecze polskiej piłki: Euro 2008 - mecz: Austria - Polska 12.06.2008

zdjęcie

W skrócie

Reprezentacje Polski i Austrii przegrały pierwsze mecze fazy grupowej, więc w starciu w Wiedniu interesowało je zwycięstwo. Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie w 30. minucie po golu Rogera Guerreiro.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przypomnienie najciekawszych meczów piłkarskich, które dostarczyły kibicom ogromnych, pozytywnych emocji. Nie zabraknie w nich widowiskowych akcji, parad bramkarskich i oczywiście bramek.

Reprezentacje Polski i Austrii przegrały pierwsze mecze fazy grupowej, więc w starciu w Wiedniu interesowało je tylko zwycięstwo. Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie w 30. minucie po golu Rogera Guerreiro. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 93. minuty gry. Wówczas sędzia Howard Webb podjął kontrowersyjną decyzję, przyznając rzut karny dla gospodarzy Euro 2008. Na gola zamienił go Ivica Vastić, a angielski arbiter stał się wrogiem numer jeden polskich kibiców.