Zakochaj się w Polsce: Mikołajki (163)

magazyn Polska 2019  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Widzowie odwiedzają Mikołajki. Znajduje się tu m.in. klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski, który wzniesiono na początku lat 40. XIX w. Warto zobaczyć także Muzeum Reformacji Polskiej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

W tym odcinku widzowie odwiedzają Mikołajki. Znajduje się tu m.in. piękny, klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski, który wzniesiono na początku lat 40. XIX wieku. Warto zobaczyć także pierwsze w Polsce Muzeum Reformacji Polskiej. Figuruje tu nietypowy eksponat - narta - podarowana przez Adama Małysza. Mikołajki to oczywiście miejsce dla smakoszy ryb. W jeziorach, które je otaczają, łowione są szczupaki, sandacze, miętusy oraz okonie. Miasto słynie również z piosenek żeglarskich. W amfiteatrze odbywa się tu co roku Festiwal Szantowy.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...