Rolnicy. Podlasie (1)

serial dokumentalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Haćkach gospodarze przygotowują maszyny do prac rolniczych. Natalia i Michał muszą też poradzić sobie w sytuacji domowego konfliktu. Emilia rozpoczyna sezon od przebadania cielności zwierząt.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria programu poświęconego życiu i pracy współczesnego rolnika. Bohaterowie pierwszego sezonu, Gienek i Andrzej z Plutycz, Tomek i Monika z Pokaniewa, Emilka z Laszek, Michał i Natalia z Haciek oraz nowi uczestnicy przygotowują plan na kolejny rok walki o lepszą hodowlę i plony. Emilia, której kozy dają pyszne mleko, rozważa założenie serowni. Tomek i Monika chcą profesjonalnie przeprowadzić aukcję krów i w ramach przygotowań tworzą stronę internetową. Problem w tym, że zostaje ona odwołana przez koronawirusa. Gienek i Andrzej mechanizują gospodarkę i wchodzą w posiadanie agregatu talerzowego. Gienio ma mały problem, ponieważ ktoś pokusił się na jego starą lodówkę, która służyła mu i za stół, i za ławkę. Andrzej snuje marzenia o wizycie u Emilki, bo wszystkim przypadła do gustu młoda sołtys z Laszek. W Haćkach Michał i jego ojciec skarżą się na bezśnieżną zimę i obawiają się suszy. Rolników z Podlasia czeka rok pełen wyzwań.

W tym odcinku

Gienio i Andrzej muszą jechać do miasta, aby zakupić nową talerzówkę. Zanim to zrobią, należy jeszcze jak co dzień zadbać, aby bydło miało co pić. W oborze jest wiele cieląt, które skore są do ucieczki. W Haćkach gospodarze przygotowują maszyny do prac rolniczych. Gdyby sprzęt zawiódł w ciągu roku, nastręczyłoby to rolnikom wielu problemów. Twórcy odcinka udokumentują zdejmowania koła z ciągnika i proces wulkanizacji. Natalia i Michał muszą także poradzić sobie w sytuacji domowego konfliktu. Emilia rozpoczyna sezon od przebadania zwierząt pod kątem cielności. Jeszcze zanim do akcji wkroczy weterynarz, musi złapać krowy i je unieruchomić. Nie jest to zbyt proste. Lekarz weterynarii przeprowadzi badanie usg, na którym można będzie zobaczyć cielęta w różnym stopniu rozwoju. Następnie Emilia zaprowadzi specjalistę do swojej chorej kozy.

Zobacz także

Ładuję...