Natura w Jedynce: Nocne życie zwierząt (3-ost.)

(Animals After Dark)

film dokumentalny Wielka Brytania 2018  od 7 lat

W skrócie

Miranda jest świadkiem, jak zmysły pewnej damy w zoo pomagają jej znaleźć partnera. Twórcy wsłuchują się w odgłosy zwierząt w ciemności. Wśród istot aktywnych po zmroku są m.in. sowy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dokumentaliści przyglądają się życiu zwierząt i tym, co robią po zmierzchu. Oko kamery obserwuje interesujący i tajemniczy świat stworzeń, które prowadzą nocny tryb życia. Twórcy filmu pokazują, co robią one w ludzkich ogródkach, na ulicach miast, w lasach, na polanach i w ZOO. W trzech kolejnych odcinkach postarają się uchwycić pewne aspekty funkcjonowania dzikich zwierząt, m.in. wydry, którą bardzo trudno sfilmować w jej naturalnym środowisku, nietoperzy, jeży i drapieżników, których sukces podczas połowów zależy od przystosowania do życia w mroku.

Miranda jest świadkiem, jak zmysły pewnej damy w zoo pomagają jej znaleźć partnera. Twórcy wsłuchują się w odgłosy zwierząt w ciemności. Wśród istot aktywnych po zmroku są m.in. sowy. Najczęściej spotykanym gatunkiem jest puszczyk zwyczajny. W całym kraju od parków po ogródki słychać ich pohukiwanie, gdy szukają miejsc na lęg.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...