Serialowa nostalgia: Wojna domowa: Wizyta starszej pani (8/15)

serial obyczajowy Polska 1966  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Do Jankowskich przyjeżdża babcia. Paweł wyjada konfitury, które przywiozła dla Kazia. Potem babcia zarządza drylowanie wiśni na konfitury.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial opowiada o perypetiach dwóch rodzin mieszkających w tym samym bloku. Państwo Jankowscy mają nastoletniego syna Pawła (Krzysztof Musiał), ich sąsiedzi Kamińscy opiekują się siostrzenicą pani domu, Anulą. Mniejsze i większe nieporozumienia między młodzieżą a dorosłymi, problemy w szkole, w domu i w pracy są przedstawione z ciepłym, ale niepozbawionym ironii humorem...

W tym odcinku

Do Jankowskich przyjeżdża w odwiedziny babcia. Energiczna starsza pani prosto z pociągu udaje się na zwiedzanie Warszawy. Ciągnie za sobą rodzinę Jankowskich. Po powrocie do domu Paweł wyjada konfitury, które babcia przywiozła dla Kazia. Zatrwożona pani Zofia uzupełnia słoik konfiturami ze sklepu. Kazimierz jest zachwycony matczynymi specjałami. Babcia podbudowana apetytem syna organizuje sztab do drylowania wiśni i smażenia konfitur. Zatrudnia do tego nawet sąsiadki - Irenę i Anulę. Poucza i strofuje wszystkich domowników. Zarzuca Zosi niepostępowość, Pawłowi zaś udziela dobrych rad na chrapanie ojca. Starsza pani trafia nawet do szkoły wnuczka. Robi nauczycielowi wykład na temat szkodliwości noszenia miękkich kapci.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...