Serialowa nostalgia: Wojna domowa: Polski joga (7/15)

serial obyczajowy Polska 1965  b.o.
zdjęcie

W skrócie

W paczce makulatury Anuli Henryk odnajduje m.in. nowe tygodniki. Paweł dokłada jej podręcznik jogi, a Anula prosi Pawła, który zna autora, by przyprowadził jogina do cioci.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial opowiada o perypetiach dwóch rodzin mieszkających w tym samym bloku. Państwo Jankowscy mają nastoletniego syna Pawła (Krzysztof Musiał), ich sąsiedzi Kamińscy opiekują się siostrzenicą pani domu, Anulą. Mniejsze i większe nieporozumienia między młodzieżą a dorosłymi, problemy w szkole, w domu i w pracy są przedstawione z ciepłym, ale niepozbawionym ironii humorem...

W tym odcinku

Henryk jest wściekły. Zginęły gdzieś nowe tygodniki, które odnajduje w końcu w paczce makulatury zebranej przez Anulę. Pośród papierów zauważa również swoje świadectwo maturalne, listy miłosne do Ireny, mały rocznik statystyczny i rachunki za gaz. Irena z Anulą próbują uspokoić wzburzonego wuja. Ania waży później u Pawła swój zbiór. Na jej prośbę kolega dokłada jej z własnej paczki podręcznik do jogi. Dziewczyna jest zafascynowana praktykami hinduskich mistrzów. Prosi Pawła, który zna autora książki, Korolczyka (Bohdan Łazuka), by przyprowadził jogina do cioci. Przekonuje ciotkę, że gimnastyka ta gwarantuje idealne odprężenie fizyczne i psychiczne. Irena, przejęta odwiedzinami, przygotowuje wegetariański poczęstunek. Tymczasem okazuje się, że mistrz wcale nie stroni od alkoholu, a po lekcji jogi wystawia Kamińskiej niemały rachunek.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...