Komisarz Alex 14: Gorzka czekolada (167)

serial kryminalny Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Prezes fabryki czekolady umiera w tajemniczych okolicznościach. Przeszukując gabinet denata, Alex natrafia na cukierki zawierające cyjanek. Podejrzenia Górskiego początkowo wzbudza żona zmarłego...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), Lucyny (Magdalena Walach) i Niny (Karolina Nolbrzak), którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa.

W tym odcinku

Prezes fabryki czekolady umiera w tajemniczych okolicznościach. Przeszukując gabinet denata, Alex natrafia na czekoladki zawierające cyjanek, który jak się okazuje stał się przyczyną zgonu. W czasie śledztwa Górski dochodzi do wniosku, że ze śmiercią mężczyzny może mieć coś wspólnego jego żona. Przesłuchuje kobietę, ale ta kieruje podejrzenie na ich córkę Agatę, która miała pretensje do ojca o to, że przekazał przedsiębiorstwo bratu. Kiedy Piotr i Gutek rozmawiają z dziewczyną, bawiący się z Aleksem na podwórku synek prezesa, Szymek, nagle dostaje bólów brzucha i traci przytomność. Pies alarmuje policjantów i dzięki temu dziecko szybko trafia do szpitala. Badania toksykologiczne wykazują, że chłopiec zjadł baton, w którym znajdowała się botulina. Specjał pochodził z fabryki jego ojca. Śledczy ustalają, kto zatruł słodycze.

Występują

Twórcy

Ładuję...