Serialowa nostalgia: Wojna domowa: Dwójka z azymutu (5/15)

serial obyczajowy Polska 1965  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Anula udaje się do Pawła na imprezę. Jankowscy idą do wujostwa Anuli i doskonale się bawią. Młodzi smętnie słuchają muzyki improwizowanej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial opowiada o perypetiach dwóch rodzin mieszkających w tym samym bloku. Państwo Jankowscy mają nastoletniego syna Pawła (Krzysztof Musiał), ich sąsiedzi Kamińscy opiekują się siostrzenicą pani domu, Anulą. Mniejsze i większe nieporozumienia między młodzieżą a dorosłymi, problemy w szkole, w domu i w pracy są przedstawione z ciepłym, ale niepozbawionym ironii humorem...

W tym odcinku

Anula w złym humorze wraca ze szkoły. Okazuje się, że dostała dwóję z terenoznawstwa. Przyznaje się też do dwói z marszu kościuszkowskiego. Wujostwo nie dowierza, że Ania nie potrafi maszerować. Dziewczyna obawia się, że przez przysposobienie wojskowe nie przejdzie do następnej klasy. Aby trochę rozweselić zniechęconą do życia i świata podopieczną, Kamińscy namawiają ją, aby poszła na organizowaną przez Pawła imprezę. Pani Jankowska, nie chcąc przeszkadzać młodym, wybiera się z wizytą do wujostwa Anuli. Przyłącza się do nich ojciec Pawła. Towarzystwo bawi się wesoło w rytmie modnego tańca let's kiss, podczas gdy młodzi, piętro wyżej, smętnie słuchają muzyki improwizowanej. Niespodziewanie dorosłych na szalonej zabawie przyłapuje Ania.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...