Poszukiwacze historii: Powrót do Zbójna (77)

serial dokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

W zimie 1945 r. okolice Golubia-Dobrzynia były areną odwrotu armii niemieckiej. Naciskani przez Rosjan, bombardowani z powietrza, pozbawieni paliwa Niemcy znaczyli porzuconymi pojazdami swój szlak.

Oglądaj w telewizji

Śr 27.10 0:05
Polsat Dokulogo
Pt 29.10 18:30
Polsat Playlogo
Wt 2.11 13:00
Polsat Dokulogo

Opis

Olaf Popkiewicz oraz Sebastian Witkowski wykopią z ziemi kolejne, zapomniane skarby. W tym sezonie znajdą wóz pancerny Panhard i odwiedzą bieszczadzkie ostępy, próbując odnaleźć ślady burzliwych walk armii rosyjskiej i austriackiej w okresie I wojny światowej. Odkryją też tajemnice koszar 8 Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie i przeprowadzą eksplorację na niemieckim poligonie lotnictwa bombowego w poszukiwaniu bomby betonowej.

W tym odcinku

W zimie 1945 roku okolice Golubia Dobrzynia były areną bezładnego odwrotu armii niemieckiej. Naciskani przez Rosjan, bombardowani z powietrza, pozbawieni paliwa Niemcy masowo znaczyli opuszczonymi pojazdami swój szlak. Jakiś czas temu prowadzący poszukiwali jednego z takich pojazdów zatopionego w zbójeńskim jeziorze. Niestety, po dokładnym zbadaniu wskazanego miejsca nie potwierdzili opowieści świadków. Teraz pojawił się nowy ślad. Znaleziony przez zaprzyjaźnione stowarzyszenie fragment pancerza wskazuje na legendarną Panterę.

Zobacz także

Ładuję...