Zakochaj się w Polsce: Kazimierz Dolny (157)

magazyn Polska 2019  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Ekipa odwiedza Kazimierz Dolny, który inspiruje malarzy i poetów oraz przyciąga miliony turystów. Zabytkowe centrum z zabudową skupioną wokół rynku zostało wpisane na listę Pomników Historii RP.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Ekipa programu odwiedza Kazimierz Dolny - miasteczko uważane za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Jego zabytkowa zabudowa wśród lessowych wzgórz od dawna inspiruje malarzy i poetów oraz przyciąga miliony turystów. Zabytkowe centrum miasta z zabudową skupioną wokół rynku zostało wpisane w 1994 roku na listę Pomników Historii RP. Kazimierz to również miejsce o niezwykłych walorach przyrodniczych - pobliskie wąwozy wyglądają niczym z filmów fantasy, a nadwiślańskie pejzaże zachwycają malowniczością.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...