Serialowa nostalgia: Wojna domowa: Wywiadówka (3/15)

serial obyczajowy Polska 1965  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Pani Irena w zastępstwie matki Pawła idzie na wywiadówkę. Spotyka tam dawną sympatię, który potem pomaga obliczyć procentowo oceny Pawła.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial opowiada o perypetiach dwóch rodzin mieszkających w tym samym bloku. Państwo Jankowscy mają nastoletniego syna Pawła (Krzysztof Musiał), ich sąsiedzi Kamińscy opiekują się siostrzenicą pani domu, Anulą. Mniejsze i większe nieporozumienia między młodzieżą a dorosłymi, problemy w szkole, w domu i w pracy są przedstawione z ciepłym, ale niepozbawionym ironii humorem...

W tym odcinku

Pani Irena Kamińska (Alina Janowska), sąsiadka Jankowskich, w zastępstwie chorej matki Pawła zgadza się pójść na wywiadówkę chłopaka. Przejęta rolą, przegląda zawartość swojej szafy, by wybrać najodpowiedniejszy strój. Nie może uwierzyć własnym oczom, kiedy w szkolnej ławie spostrzega swoją sympatię z lat młodości, Felka Siekierskiego. Tymczasem wchodzi profesor i informuje rodziców, że ich dzieci zachowują się skandalicznie. Uczniowie wyrzucili z drugiego piętra dwie umywalki i nikt się nie przyznał do winy. Dyrekcja nałożyła więc na wszystkich rodziców obowiązek pokrycia szkód. Po zebraniu pani Irena i jej przyjaciel wybierają się do kawiarni, by odświeżyć dawne wspomnienia. Felek pomaga też pani Irenie obliczyć, jak procentowo wyglądają oceny Pawła. Dyskutując przy lampce wina o wspólnych przygodach, nie zauważają, jak szybko upłynął im czas. Tymczasem Jankowscy nerwowo oczekują na powrót Kamińskiej. Po kilku godzinach podchmielona Irena staje w drzwiach ich mieszkania. Przekazuje matce Pawła oceny w postaci średniej arytmetycznej. Pani Jankowska jest zrozpaczona fatalnymi wynikami. Okazuje się jednak, że indywidualne oceny Pawła nie są takie złe.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...