Detektyw Murdoch 7: Crabtree i kung-fu (16)

(Murdoch Mysteries 7: Kung Fu Crabtree)

serial kryminalny Kanada/​Wielka Brytania 2013
zdjęcie

W skrócie

Brackenreid i Crabtree zostają zaproszeni na bankiet zorganizowany przez lokalną społeczność chińską. Jeden z organizatorów imprezy zostaje otruty. Policjanci rozpoczynają śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kanada, początek XX wieku. Popularność zyskują kinoteatry i grane w nich pierwsze filmy dźwiękowe. Podczas jednego z seansów dojdzie do strzelaniny. Detektyw William Murdoch rozpocznie śledztwo w tej sprawie. W kręgu podejrzanych znajdzie się obecny na widowni znany wynalazca Thomas Edison. Murdoch zmierzy się także z fenomenem zabójczych pająków, potworem z morskiej piany, zombie i zagadkową śmiercią rowerzysty. Jak zwykle będzie mógł liczyć na pomoc podwładnego George'a Crabtree i ukochanej Julii Ogden.

W tym odcinku

Brackenreid i Crabtree zostają zaproszeni na bankiet zorganizowany przez lokalną społeczność chińską. Jeden z organizatorów imprezy, Chow Wei, zwraca się do funkcjonariuszy z prośbą o pomoc w schwytaniu przywódców antyimperialistycznego powstania bokserów. Przyjęcie zostaje nieoczekiwanie przerwane przykrym incydentem: Chow Wei zaczyna się dławić, po czym umiera. Pobieżna analiza zdarzeń wykazuje, że mężczyzna zjadł zatrute krewetki. Policjanci szybko znajdują winnego, niejakiego Wu Changa. Według sierżanta Crabtree mężczyzna jest jednak niewinny. W tej sytuacji policjant postanawia zjednoczyć siły z podejrzanym i wspólnie znaleźć właściwego przestępcę. Tymczasem William i Julia prowadzą nieoficjalne dochodzenie w sprawie listów z pogróżkami, które w dalszym ciągu otrzymują.

Występują

Twórcy

Ładuję...